top of page

Самоосвіта

photo_2021-01-24_19-51-37.jpg

Дворяк Жанна

«Хто хоче зрушити світ, той нехай почне із себе»

Сократ

Самоосвіта вчителя є основною формою підвищення педагогічної компетентності, яка складається з удосконалення знань та узагальнення педагогічного досвіду шляхом цілеспрямованої самоосвітньої роботи.

Найхарактернішою особливістю професійної діяльності є її рухливість, пов’язана із зміною інформаційних ресурсів і технологій. І ми чітко усвідомлюємо, що колишні професійні вміння та навички швидко стають неактуальними.  Потрібні  інші  форми й методи роботи, теоретичні знання суміжних наук тощо. Аби встигнути за цими процесами, людина має постійно вчитися.

Основні форми самоосвіти – вивчення наукової, науково -популярної, навчальної, художньої та іншої літератури, преси, слухання лекцій, доповідей,  консультацій фахівців, участь у вебінарах, конференціях, семінарах тощо.

№ 1. 14.01.2020р..jpg

Вебінар «Техніки релаксації для педагогів: розслаблення та відновлення».

Робота педагога прекрасна: спілкування з дітьми, їх щирість та неповторність, радість за досягнення учнів та переживання з ними важливих етапів їх особистого становлення; постійний розвиток і самовдосконалення. Але, водночас, ця робота пов’язана з постійним і дуже інтенсивним стресом. Учні бувають різними. Ще більш різними бувають їх батьки. І спілкування з ними не завжди виявляється таким приємним, як хотілось би.

  В вебінарі йшлося про важливість турботи про себе і вміння вчасно і без почуття провини задовольняти свої потреби; вміння регулювати свої емоційні прояви та зберігати спокій у найбільш різноманітних ситуаціях; накопичувати всі радості, що дає  робота і якомога менше перейматись через неприємності, яких неможливо уникнути.

№ 2.  30.01.2020р..jpg

Вебінар на тему «Зона числа пі, «Скільки в тобі мишей?», і як малювати піском за допомогою експоната «Фігури Хладні». Створюємо свято науки ».

На вебінарі йшлося про те, як створити свято науки в навчальному закладі.  Зацікавленість знаннями починається з інтересу до самого себе та тих процесів, які щосекундно відбуваються у просторі навколо тебе.

Матеріли вебінару можна використовувати під час проведення предметних тижнів, інтегрованих та нетрадиційних уроків.

№ 3. 01.02.2020р..jpg

Вебінар на тему ««Всеосвіта» на допомогу вчителю».

«Всеосвіта» – це надсучасний інформаційний інтернет-портал для вчителів, який надає безліч можливостей для спілкування, обміну досвідом та особистого зростання.

На вебінарі були  розглянуті як наявні розділи порталу, так і нові, висвітлені всі можливості, які надає «Всеосвіта» сучасному педагогу.  Надані рекомендації щодо інтеграції сучасних інформаційних технологій у процес навчання.

№ 4. 23.03.20р..jpg

Вебінар  «Практичні поради щодо організації дистанційного навчання під час карантину».

На вебінарі були надані практичні поради з налагодження освітнього процесу шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Слухачі мали можливість ознайомитися  з можливостями використання різних ресурсів для організації освітнього процесу, розглянути окремі техніки налагодження зворотного зв’язку, опанувати сучасні онлайн-інструменти для дистанційного навчання.

№ 5. 30.03.20р..jpg

 Вебінар «Використання онлайн-тестів для організації дистанційного навчання в умовах карантину».

 Під час вебінара було  розглянуто особливості використання Конструктора тестів та переваги застосовування онлайн-тестувань для ефективної організації дистанційного навчання, надано інформацію щодо застосування онлайн-тестів в процесі дистанційного навчання;  роз’яснено алгоритми створення та проходження онлайн-тестів на платформі «Всеосвіта».

№ 6. 30.03.20220р..jpg

Вебінар «Використання Google Classroom для організації високотехнічного навчання».

Google Клас – це безкоштовний сервіс для навчальних закладів. Він допомагає заощадити час, ефективніше організувати роботу й спілкуватися з учнями.

У наші дні, коли практично всі види контенту переходять з аналогових, фізичних і статичних в цифрові, це відмінний шанс зробити систему освіти максимально гнучкою і персоналізованою. Google трепетно ставиться до безпеки інформаційного простору: в Класі немає реклами, а всі розміщені матеріали не можуть бути використані в комерційних цілях. Це дає змогу налагодити постійний зв’язок із учнями не тільки на заняттях, але й у позакласний час.

В ході вебінару були надані поради щодо  створення  власного курсу для  навчання та налагодження спілкування з учнями опанування інтеграції сервісу з Google Документами, Google Диском і Gmail, що дозволяє розміщувати відео, тексти, картинки та весь доступний арсенал інтерактивних методів навчання.

№ 7. 01.04.20р..jpg

Вебінар  «Забезпечення безперервного навчання під час карантину за допомогою онлайн-олімпіад».

З кожним сезоном онлайн-олімпіади набирають більшої популярності, а умови сьогодення ще більше спонукають нас до того, щоб залишатися вдома та опановувати інтернет-простір. Без сумнівів, олімпіади в мережі мають безліч переваг: необмежена кількість учасників, швидкість перевірки результатів та зручність роботи над помилками. Але особливо важливо в сучасних умовах, що вони допомагають взаємодіяти із здобувачами освіти навіть в рамках дистанційного навчання, тим самим забезпечуючи безперервність освітнього процесу під час карантину.

Олімпіади від «Всеосвіти» сприяють розвитку пізнавального інтересу та когнітивної гнучкості дитини, допомогають узагальнити та систематизувати знання, а також застосувати їх на практиці. Окрім стандартних шкільних компетенцій, деякі завдання онлайн-олімпіад потребують застосування творчого мислення та креативності.

№ 8. 04.05.20р..jpg

Вебінар  «Підвищення рівня цифрової грамотності педагогічних працівників.  Можливості платформи "Всеосвіта" для дистанційного навчання».

В ході вебінару були надані практичні поради щодо використання сайту «Всеосвіта» під час організації освітнього процесу.  Слухачі мали можливість ознайомитися з функціоналом та наповненням сайту і можливостями їх застосування у педагогічній діяльності.

№ 9. 07.05.20р..jpg

Вебінар  «Онлайн-тести як інструмент перевірки знань в умовах дистанційного навчання. Як зробити свої тести надсучасними».

Під час вебінару були розглянуті оновлення у створенні та проходженні тестів на платформі «Всеосвіта»; надані практичні поради щодо можливостей використання онлайн-тестів.

Слухачі мали змогу ознайомитися з оновленнями у функціоналі розділу Конструктор тестів, розглянути особливості роботи з формулами в тестах, алгоритм створення завдань на встановлення відповідності та послідовності, з правилами додавання відео та аудіо до онлайн-тестів.

№ 10. 01.09.20р..jpg

Вебінар «Платформа  «Всеосвіта»  для змішаного навчання. Домашні завдання в режимі онлайн та електронний журнал для якісного контролю знань».

Новий навчальний рік поставив перед освітянською спільнотою безліч запитань. Як допомогти учням та студентам адаптуватись до навчання? Де педагогам черпати сили для подолання стресу? Як організувати освітній процес в умовах пандемії? І головне, якщо змішаному навчанню бути, то як реалізувати домашні завдання у режимі онлайн?

В вебінарі розкриваються можливості та переваги використання сайту «Всеосвіта» для перевірки знань здобувачів освіти. Педагогічні працівники мали змогу ознайомитися з новим функціоналом сайту «Всеосвіта» та алгоритмом його застосування для змішаного навчання, а саме  з алгоритмами роботи у класному онлайн-журналі, та з правилами використання  блоків онлайн-завдань для доступного викладання матеріалу.

№ 11. 08.09.20р..jpg

Вебінар «Онлайн-тести від «Всеосвіти» як дієвий застосунок для реалізації технології змішаного навчання».

Онлайн-тести вже давно довели, що недарма користуються такою популярністю серед учасників освітнього процесу, адже саме завдяки ним здобувачі освіти можуть безперервно отримувати нові знання, а педагоги перевіряти рівень засвоєного матеріалу і створювати різноманітні завдання. «Всеосвіта» давно взяла на озброєння цей інструмент і створила на сайті окремий розділ «Тести», який відрізняється зрозумілим інтерфейсом.

В ході вебінару були надані практичні поради щодо можливостей використання онлайн-тестів,  розглянуті оновлення у функціоналі створення та проходження тестів на платформі «Всеосвіта».

Слухачі мали можливість ознайомитися  з алгоритмом роботи у розділі Конструктор тестів, розглянути можливості використання розділу Кабінет тестування, а також отримати рекомендації для роботи у ньому.

photo_2021-03-29_23-51-12.jpg

Вебінар «Математична грамотність. PISA-2018».

В ході вебінару висвітлюється питання специфіки моніторингу PISA (математична грамотність), фактори, що вплинули на результати учнів у 2018 році, особливості завдань з математичної грамотності, оцінювання запропонованих завдань. Слухачі мали змогу дізнатися більше про моніторинг PISA та його організацію в 2018 році, специфіку завдань PISA, що перевіряють рівень математичної грамотності учнів, підхід до оцінювання завдань кодерами, засоби, що можуть допомогти у підготовці учнів до PISA 2021,чого очікувати від PISA 2021.

photo_2021-03-29_23-50-33.jpg

Вебінар на тему «Математика в стилі  Startap»

Нова Українська Школа приділяє особливу увагу розвитку такої компетенції, як підприємливість та фінансова грамотність. Ці навички, необхідні для успішного майбутнього учня, а також для формування вміння застосовувати набуті знання на практиці.

Уроки математики – це чудова можливість для розвитку підприємливості учнів та підвищення рівня їх фінансової обізнаності. Зокрема, викладання математики у стилі Startup допомогає формувати в дитини вміння аналізувати, досліджувати та креативно мислити. На вебінарі було обговорено специфіку формування навичок необхідних для вдалого створення Startup у майбутньому.

В результаті проведення вебінару вчителі  математики були ознайомлені з конкретними прикладами завдань, за допомогою яких є можливість стимулювати учнівську підприємливість та розвивати фінансову грамотність учнів.

№16.25.03.2020р..jpg

Вебінар «Рефлексивне оцінювання в освітньому просторі як ресурс особистісного розвитку».

В ході вебінру теоретично і практично розкриваються сучасні тенденції рефлексивного оцінювання в освітньому процесі як ресурс особистісного розвитку здобувачів освіти.

Надати практичні рекомендації для реалізації рефлексивного оцінювання в умовах освітнього процесу для ефективного навчання, мотивації освітньої діяльності, і як ресурс особистісного розвитку здобувачів освіти.

photo_2021-03-29_23-49-07.jpg

Вебінар  «Проєктна діяльність в освітньому процесі. З чого розпочати?»

З реформою НУШ, нововведеннями та змінами ринку праці, слово “проєкт” фігурує все частіше. Тож, яким чином ми можемо вже готувати дітей до проєктноі діяльності? Як відрізнити проєкт від поробки. Чи залежить якість від гаджетів, обладнання чи грошей? Як можна реалізовувати проєкти вже в школі, а особливо чи необхідні вони соціальним чи творчим дисциплінам. Відповіді на ці запитання було розглянуто під час вебінара «Проєктна діяльність в освітньому процесі. З чого розпочати?»

Слухачі мали змогу ознайомитися  зі  SCRUM системою і її адаптивністю для творчих дисциплін на прикладах, розібрати зони відповідальності учня та викладача, спростувати найпоширеніші міфи про проєктну діяльність.

Викладачі були проінформовані  про доступність і перспективу проєктної  діяльності в школі.

photo_2021-03-29_23-48-14.jpg

Вебінар  «Ігрові педагогічні прийоми: як пробудити в учнів інтерес до навчання».

Все частіше ми помічаємо втрату інтересу у дітей до навчання, погіршення дисципліни на уроці, невміння контактувати між собою та нездорове зацікавлення гаджетами. І, як наслідок, стає все складніше взаємодіяти з учнями. Батьки звинувачують у негараздах “вчителів та школу”, а вчителі, відповідно, – “батьків та сім’ю”. В результаті отримуємо лише взаємні звинувачення, які ніяк не сприяють дитячому бажанню вчитися.

В ході вебінару слухачі мали можливість ознайомитися із ігровими педагогічними методиками, завдяки яким можна покращити ефективність навчання дітей у класі, а саме  методики, завдяки яким діти навчаться співпрацювати в міні-групах, чути один одного та домовлятись,  розглянули нестандартні техніки навчання для отримання бажаного результату, а також розкрили поняття «принципи педагогічної техніки» та сформували розуміння важливості їхнього застосування під час уроків.

photo_2021-03-29_23-47-35.jpg

Вебінар  «Гейміфікація в освіті.  Ігрові рішення як засіб розвитку учасників освітнього процесу».

Гейміфікація (ігрові рішення, ігрові елементи, прикладні ігри тощо) та її застосування в освітньому процесі є необхідною передумовою як досягнення дидактичних цілей, так й забезпечення повноцінного та всебічного розвитку здобувачів освіти, формування компетенцій та надкомпетентнісних навичок, якими має володіти повноцінна проактивна особистість відповідно до завдань НУШ.

В ході вебінару слухачі мали можливість ознайомитися з новітніми технологіями та можливостями гейміфікації освітнього процесу, розглянути основні напрямки застосування цієї технології в освітньому процесі, встановити поетапність гейміфікації освітнього процесу.

№ 14. 12.05.2020р..jpg

Вебінар  «Секрет ораторства для педагогів. Кейси та поради».

Втрата голосу чи хворе горло - один з найбільших страхів педагогів. Але що, робити - адже це професійні хвороби вчителя? Серед акторів поширене розуміння голосової гігієни та секретів ораторства, які можуть знадобитися і вчителям. Чи реально не охрипнути після 7-го уроку поспіль? Як утримувати увагу учнів голосом? Як положення тіла дає учням можливість створити балаган? Ці питання актуальні викладачам, особливо в умовах карантину, коли все навчання перейшло в онлайн.

В ході вебінару слухачі мали можливість ознайомитися з ключовими поняттями сценічної мови і можливостями їх застосування на уроках; розібрати кроки, які допоможуть підтримувати здоров’я в тонусі, а артикуляційний апарат готовим за будь-яких умов; проаналізувати моделі ораторського впливу на публіку і адаптування їх до шкільних та онлайн-реалій

photo_2021-03-29_23-45-52.jpg

Вебінар «Як урізноманітнити освітній процес за допомогою додаткової наочності. Готові розробки для роботи педагога».

Як урізноманітнити освітній процес за допомогою розробок? Як активізувати пізнавальну діяльність дитини і розкрити її творчий потенціал? Методична розробка – незамінний помічник в освітньому процесі, з її допомогою можна доступно пояснити новий матеріал, навчити легко запам’ятовувати інформацію та опановувати нові навички. Розробки використовують для розвитку учнівських компетентностей, дослідження нової інформації та формування м’яких навичок.

В ході вебінару слухачі мали можливість ознайомитися з розвивальними розробками для урізноманітнення освітнього процесу;  з алгоритмом створення методичних розробок та їх переваг, розглянути можливості використання методичних розробок.

photo_2021-02-28_16-43-34.jpg

Курс «Керування емоціями й поведінкою у професійній діяльності».

Курс надає можливість розширення знання з психології емоцій та поведінки. Пропонуються методи та прийоми емоційної саморегуляції педагога, порушуються актуальні питання особливостей емоційного реагування в ситуаціях міжособистісної взаємодії фахівців професій «людина – людина».

photo_2021-02-28_16-52-21.jpg

Курс «Розвиток емоційного інтелекту педагогів».

Метою модуля є підвищення рівня обізнаності педагогічних працівників з питань розуміння та регуляції власного емоційного стану та профілактики «емоційного вигорання».

 Під час навчання педагоги мали змогу ознайомитися з такими поняттями як «емоційний інтелект» та «емоційна компетентність»,  отримали конспект тренінгового заняття за допомогою якого, зможуть відпрацювати навички самопізнання, усвідомлення власного емоційного стану та саморегуляції, зняття емоційної напруги.

photo_2021-02-28_16-52-29.jpg

Курс «Розв'язування прикладних задач у шкільному курсі математики».

Запропонований матеріал має перш за все практичну спрямованість.

Використання прикладних задач дозволяють вдало створювати проблемні ситуації на уроці. Такі задачі забезпечують посилення мотивації навчання математики, спонукають учнів до здобуття нових знань, оволодіння новими вміннями, збагачують їх знаннями з інших дисциплін.

photo_2021-02-28_16-52-31.jpg

Курс «Позаурочна діяльність – складова освітнього процесу».

- Характеристика позаурочної діяльності. 

- Нормативно-правове забезпечення позаурочної діяльності.

- Принципи побудови програми позаурочної діяльності освітнього закладу та умови її реалізації.

- Мета, завдання та параметри якісної  позаурочної діяльності.

- Рівні виховних результатів позаурочної діяльності.

- Сфери відповідальності педагога.

photo_2021-02-28_16-52-33.jpg

Курс «Ірраціональні рівняння у шкільному курсі математики».

Метою викладання модуля є ознайомлення вчителів з різними методами розв’язування ірраціональних рівнянь різної складності.

Запропонований матеріал має перш за все практичну спрямованість. У тексті лекцій розглядуються способи розв’язування ірраціональних рівнянь.

photo_2021-02-28_16-52-34.jpg

Курс «Прогресії та їх застосування».

Дистанційний курс охоплює одну з найважливіших змістових ліній курсу алгебри  «Числові послідовності», зокрема, такі його теми: «Арифметична прогресія»,«Геометрична прогресія» та «Нескінченна спадна геометрична прогресія» і включає в себе методичні поради щодо особливостей теоретичної підготовки учнів з розглядуваних тем.

Сертифікат.PNG

Силабус курсу “Покращення цифрових навичок викладачів та управлінського персоналу закладів профтехосвіти” 
для педагогічних працівників (викладачі та майстри)

bottom of page